Основні види ліан та їх характерні особливості

Останнім часом ліани стають все більш популярною декоративною рослиною, за допомогою якої можна створити на ділянці привабливі умови. Існує кілька основних видів таких рослин, які володіють унікальними особливостями, можуть відрізнятися кольором, швидкістю росту і т.д.

Кучеряві ліани і їх відмінності

Даний вид представлений кількома сортами, серед яких акебія, гліцинія, жимолость, хміль, кирказон. Кучеряві рослини вимагають підготовки спеціальної опори, щоб забезпечити повноцінне зростання. Можна обрати прості опори у формі жердини або натягнути дріт. Закручуються стебла у рослин за годинниковою стрілкою, що треба враховувати при посадці. Від швидкості росту залежить, як далеко від стіни потрібно садити ліани. Гліцинії зазвичай ростуть швидше, ніж інші види. Тому доцільно розташувати опори приблизно на відстані 20 см від стіни. Якщо садите жимолость, яка росте не так швидко, можна зробити відступ близько 5 см.
Ліани можуть бути і багаторічними рослинами, і однорічними. До перших належить гліцинія і кирказон. До другого можна віднести іпомею.

Ліани, що спираються

Вони також називаються напівліанами. До їх основних представників можна віднести кущову ожину, голоквітковий жасмин, а також плетисту троянду. Остання вважається найпопулярнішим представником цього виду. Існує безліч її сортів, за допомогою яких можна цікаво оформити сад і багато інших територій. Троянди такого типу тримаються дуже міцно. Зазвичай використовується під час посадки ґратчата опора, в осередках якої пагони протягуються дуже надійно.
Напівліани не володіють спеціальними органами кріплення, без яких самостійно оповити опору вони не можуть. З цієї причини садівник повинен на постійній основі прикріплювати пагони, щоб домогтися потрібного ефекту. Для кріплень можна використовувати шипи, колючки і інші подібні компоненти. Якщо опора має гладку поверхню, то краще підв’язати пагони. Можна використовувати в якості опор колони вертикального типу, товстий дріт і планки з різних матеріалів. Сітчата опора вважається оптимальним рішенням. Важливо обрати її з досить великими осередками. В процесі посадки також важливо зробити невеликий відступ від стіни будинку.

Ліани, що повзуть

До рослин цього виду можна віднести дівочий виноград, кампсис, плющ та ін. Тут можна не використовувати спеціальні опори, тому що за допомогою спеціальних органів кріплення рослини приєднуються до вертикальних поверхнях. Вони можуть рости прямо на цегляній кладці.

Ліани, що чіпляються

До цієї категорії відносяться:

  • Чина.
  • Виноград.
  • Клематіс.
  • Лагенарія.

Вони відрізняються спіральними органами кріплення, але можуть обвиватися навколо різних опор і за допомогою листя. Для рослин типу чина і клематіка ідеальним варіантом вважається шпалерна опора, яка забезпечує рівномірне зростання. Під кожну конкретну рослину потрібно обирати оптимальний розмір осередку, який залежить від потужності його батогів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Shopping Cart
Догори