Як правильно пересаджувати крупнолистову гортензію?

Вона вважається одним з найпривабливіших чагарників, які використовуються в декоративних цілях. Це пояснюється пишним цвітінням, яке приваблює багатьох власників садів. Але є деякі складності, щоб виростити кущ, який буде красиво і пишно цвісти. Такі гортензії потребують особливого догляду. Пересадка теж вимагає особливого підходу. Важливо дотримуватися ряду правил, щоб домогтися потрібного результату.

Який час краще обрати для пересаджування?

Від того, який саме час буде обрано, залежить успіх. Якщо обрати правильний сезон, то рослина вкорениться і точно приживеться. Весна вважається оптимальним варіантом, тому що чагарник має достатню кількість часу, щоб нормально пустити коріння. За літо і осінь відбувається процес звикання, саджанець зможе нормально перенести зиму. Енергія зростання в даний період також буде максимальною.
Від пересадки влітку краще відмовитися, тому що рослина може отримати серйозний стрес через переміщення у нове місце. У такому випадку ймовірність того, що вона не приживеться, буде занадто високою. Але саджанці в контейнерах або спеціальних горщиках можуть без проблем перенести пересадку в цей час.
Можна зробити все і восени, але важливо зробити все не менш, ніж за три тижні до початку морозів. У іншому випадку гортензія не встигне пустити коріння, через що взимку просто загине.

Основні правила

Щоб пересадка виявилася успішною і ефективною, треба вивчити деякі прості правила. Після цього потрібно викопати для чагарника яму, запастися потрібними матеріалами і інструментами, серед яких ємність для води, лопата, лійка, спеціальні добрива, підгодівля, хвойні голки.
Важливо правильно викопати кущ. Від цього процесу залежить зростання і розвиток в майбутньому. Треба спочатку викопати кущ, зберігши земляний покрив на ньому. Потрібно обкопувати його акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему. Оптимальною глибиною вважається 20 см. Після цього потрібно помістити кущ в спеціально підготовлений ящик або відро. Це дозволить організувати ефективне транспортування. Потім важливо дотримуватися такої послідовності виконання робіт:

  • Підготовка ями, якою краще зайнятися за пару днів до моменту посадки. Розмір треба зробити більшим, аніж обсяг кореневої системи.
  • На дно ями висипаються голки з хвойних дерев. Можна зібрати їх під соснами, ялинами або іншими деревами, які ростуть поблизу. Бажано разом з ними взяти трохи грунту.
  • Проводиться здобрення. На голки зверху висипається по дві столові ложки суперфосфату і сірчистого калію. Попередньо їх треба ретельно перемішати між собою.
  • Яма засипається шаром компосту, який дозволить забезпечити захист кореневої системи від підгодівлі.
  • Саджанець кладеться в підготовлену яму. Важливо зробити все акуратно.
  • Поливається водою.
  • Треба засипати яму ґрунтом.
  • Навколо формується лунка для повноцінного поливу.
  • Мульчування області близько коренів за допомогою хвойних голок.

Це дозволить домогтися потрібного результату під час пересадки.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Shopping Cart
Догори