Агротехніка вирощування полуниці

Практично жодна ділянка не обходиться без цієї смачної та корисної культури. Однак для отримання якісного та великого врожаю потрібно не нехтувати умовами агротехніки.

Про що слід пам’ятати:
– склад ґрунту
– підгодівля
– правильна посадка
– профілактичні роботи по боротьбі з хворобами та шкідниками
– збирання врожаю та догляд після збору.

Для полуниці підійдуть піщані, суглинні або чорноземні ґрунти. Важлива і кислотність грунту, культура віддає перевагу середній кислотності в районі від 5 до 6.5 рН.
Ділянка для посадки повинна бути рівною, добре освітленою, без близького залягання ґрунтових вод і безвітряною. Низинні ділянки, як і малоосвітлені, абсолютно не прийнятні.

Ділянку перед посадкою необхідно обробити на глибину до 25 см. Також видалити всі бур’яни. Якщо грунт дуже важкий не зайвим буде внести річковий пісок. При необхідності ґрунт потрібно буде перекопати кілька разів, доки він не стане досить пухким.

Завдяки такій обробці можна буде визначити чи є в ґрунті шкідники та вжити заходів боротьби з ними. Також перед посадкою потрібно буде внести добрива в ґрунт.

Найкращим часом для посадки є рання весна або кінець літа – початок осені. Вечірній час або похмурі дні ідеально підійдуть і саджанці швидше та безболісніше приживуться.

Ідеальна відстань між грядками для подальшої зручності догляду 60-70 см. Відстань між саджанцями у грядці має бути від 20 до 40 см.
При посадці розеток не слід сильно ущільнювати землю навколо них, для кращого вкорінення грунт повинен залишатися пухким. Після висадки необхідно буде пролити посадки теплою водою та замульчувати розетки.

Щоб уникнути розвитку в ґрунті хвороб і шкідливих бактерій, а також щоб уникнути виродження сорту, старі кущі слід замінювати на молоді кожні 3-4 роки.

Після посадки протягом двох тижнів саджанці необхідно поливати щодня, після вкорінення достатньо буде поливу раз на 2 дні. Однак не забувайте полуниця вологолюбна, але не терпить замокання.

Повноцінний урожай одержують на другий рік вирощування.

Дуже важливо не забувати про підживлення, зазвичай їх проводять у три етапи:
– навесні вносять мінеральні добрива, можна замінити їх на органічні
– у період бутонізації та дозрівання плодів важливим є внесення калійних добрив
– третій етап внесення проводять після збору врожаю, внесення мінеральних та органічних добрив підготує саджанці до майбутнього сезону та чудової зимівлі.

Дуже важливо і не слід нехтувати профілактичними обробками посадок від хвороб та шкідників.
Профілактичні обробки від хвороб та шкідників проводять зазвичай до цвітіння.
А у разі прояву захворювання або появи шкідників обробки проводять негайно.

У вересні так само необхідно провести чищення посадок від старого листя та бур’янів, а потім замульчувати.
Протягом усього сезону видаляйте вуса, щоб вони не виснажували кущі. Для розмноження в період плодоношення намічають кущі з великою кількістю ягід правильної форми. Саме від них надалі можна залишати вуса на розмноження.

Дотримуйтесь цих правил агротехніки і ви будете з відмінним урожаєм та здоровими рослинами.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Кошик
Прокрутити вгору
Догори