Колеус – несправедливо забута кімнатна рослина

Існують рослини, які несправедливо забуті за їх, так би мовити, звичайність.
Так, практично не зустрічається на підвіконнях чудова квітка – Колеус. Адже селекція не стоїть на місці і можна легко купити насіння Колеусу суміші забарвлень. А це, повірте, неповторне видовище!

Зазвичай Колеус мав жалюгідний стан – постійно неохайні стебла, що витягнулися, кволе листя. Любителі квітів часто іменували його “смітниковою” рослиною, доки не спробували нові сорти з яскраво забарвленим і строкатим листям. Найкраще купувати суміш рослин, тоді Ви гарантовано отримаєте різноманітність кольору і розміру. Кольори варіюють від зеленого і яскраво жовтого до бордового і малинового, не кажучи про те, що всі вони вигадливо поєднуються, утворюючи на листовий пластинці казкові візерунки. Різноманітність сортів Колеусу досягла таких величин, що ця невибаглива квітка може конкурувати з багатьма більш примхливими рослинами.

Переваги Колеусу очевидні:
Посадковий матеріал можна отримати дуже швидко, як посівом насіння, так і живцюванням.
Рослина абсолютно не вибаглива до грунту та догляду, хоча, витративши невеликі зусилля, Ви станете власником прямо таки розкішної рослини.
Ще одне застосування Колеусу – навесні нарізавши черешки з домашньої рослини, Ви легко отримаєте матеріал для прикрашання присадибної ділянки або дачі. Колеус чудово росте у відкритому грунті до холодів, додаючи екзотичності Вашій ділянці. Висаджують Колеуси у відкритий грунт після того, як мине загроза заморозків, адже батьківщина рослини – тропіки.

Догляд за Колеусом:
Звичайно, є кілька особливостей при вирощуванні Колеусів, які потрібно врахувати, якщо ви хочете виростити гарну рослину.
По-перше, це освітлення. Тільки при яскравому світлі ця рослина буде радувати строкатим і яскравим візерунком. У тіні Колеус втрачає забарвлення, листя дрібнішають, а стебла тоншають і занепадають.
По-друге, добрива. Краще всього використовувати добрива з підвищеним вмістом азоту (наприклад “Гілея” для декоративно-листяних), адже нам потрібна зелена маса, а не цвітіння і плодоношення. Фосфорно-калійне підживлення краще обмежити, адже воно може прискорити цвітіння. Якщо Колеус все ж зацвів, то верхівки необхідно виламати, інакше рослина втратить значну частину своєї декоративності.

Розмноження:
Для розмноження насінням їх слід сіяти поверхнево в зручні ємності, не присипаючи грунтом, а зверху прикрити склом або поставити в поліетиленовий пакет. Насіння сходять швидко, протягом тижня. Не хвилюйтеся, якщо сіянці із суміші виглядають однаково, все залежить від освітлення, ймовірно для прояву різного забарвлення у Вас на підвіконні не достатньо яскраве освітлення. Пізніше, Ви зможете вибрати найбільш красиві екземпляри і нарізати черешки.

Насамкінець, варто сказати, що Колеус це універсальна та невибаглива рослина, яка підійде як витонченому поціновувачу, так і новачкові, який не знає де у рослини верхівка, а де коріння. Одним словом, спробуйте, Ви не будете розчаровані!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Кошик
Прокрутити вгору
Догори