7 золотих правил догляду за кімнатними рослинами

Щоб ви не вирощували – троянди на підвіконні, лимон у діжці або маленький колючий кактус біля комп’ютера – всі домашні рослини повинні виглядати здоровими! Нічого складного в догляді немає. Трохи уваги та базових знань з ботаніки – і вам не доведеться засмучуватися через голі пагони, пожухле листя або скинуті бутони.
Догляд за кімнатними рослинами – справа вдячна!

1. Правила вибору
Вибираючи кімнатні рослини, варто співвіднести їх розміри з габаритами житлового приміщення. Розлогій пальмі не місце в тісній кімнаті, як би красиво це не здавалося. Пожвавте простір безліччю невеликих рослин. Розставте їх на підвіконнях, розмістіть на етажерках. Для ампельних і в’юнких рослин підберіть красиві підвісні кашпо.

2. Правила поливу
Поливайте рослини відстояною водою кімнатної температури. Холодна та хлорована вода шкодить корінню. Поливайте у міру підсихання ґрунту, а не «вільної хвилинки». З керамічними горщиками все просто. Постукайте по вазону кісточками пальців: сухий ґрунт видає дзвінкий звук, вологий – глухий. Трохи складніше з рослинами у великих дерев’яних діжках. Дерево дихає – це добре. Але у великих вазонах верхній шар ґрунту підсихає швидше, ніж нижній. Поливайте рідко, але так, щоб вода витекла з дренажного отвору. Тоді вологу отримають навіть нижні тонкі корінці. До речі, саме вони розподіляють кореневою системою воду та поживні речовини. Їх відмирання загрожує загибеллю рослини.

3. Освітленість
До світлолюбних кімнатних рослин належать герань, гербера, гібіскус, молочай, бальзамін, фіалка, калла, хлорофітум – вони не бояться прямих сонячних променів. У другому ряду підвіконня можна поставити азалію, жасмин, олеандр, глоксинію, камелії, троянди. У глибині кімнати можна розмістити бромелій, дифенбахію, драцену, папороть, плющ, спатифілум, каучуконосний фікус – їм досить штучного світла. Всіх домашніх рослин не перелічити. Тому дізнайтеся трохи більше про місце зростання рослини та помістіть в умови, які будуть близькі до її звичного середовища існування.

4. Температура та вологість повітря
Південним тропічним рослинам потрібне вологе повітря. Сукуленти та кактуси прекрасно обходяться сухим. Орхідеї краще цвітуть при Т 25°, бегонії – при Т 18-20°. Так що тут теж діє правило № 3 – орієнтуйтеся на середовище проживання. Якщо придбати зволожувач для вашого бюджету не вигідно, є недороге альтернативне рішення, яке запозичене у японських любителів бонсай. Візьміть пласкі таці, заповніть керамзитом чи гравієм і залийте водою. На такій «подушці» рослини будуть оточені вологим повітрям. Зверніть увагу – це не полив з піддона! Дно контейнерів не повинне стикатися з водою. Японці використовують гідрокульки, але у нас, на жаль, їх не продають. Гідрогель для цієї мети не підходить.

5. Боротьба зі шкідниками
На кімнатні рослини нерідко нападають павутинні кліщі, борошнисті черв’яки, білокрилки тощо. Тривожними сигналами є: уповільнення темпів зростання, скидання бутонів, поява на листі бурих, сірих чи чорних плям. Якщо шкідники виявлені, протріть листя мильним розчином. Обгорнувши вазон целофаном, скупайте рослину під теплим душем. Кілька наступних поливів проведіть слабким розчином марганцівки – в ґрунті можуть жити патогенні бактерії та хвороботворні гриби. За необхідності обробіть інфіковану рослину інсектицидами.

6. Правила пересадки
Кімнатні рослини у великих вазонах пересаджують рідко, в невеликих контейнерах – раз на 1-3 роки. Чим менша ємність, тим частіше потрібна пересадка. Ґрунт виснажується – його потрібно замінити свіжим, поживним. Не пересаджуйте відразу після поливу – важкий ґрунт складно витягнути з горщика, не пошкодивши коріння. Перед посадкою ретельно продезінфікуйте горщики.

7. Догляд за кімнатними рослинами з урахуванням сезонності
Підгодовуйте рослини протягом періоду активного росту та цвітіння. У зимовий час скоротіть полив і припиніть вносити добрива. Цибулинні рослини забезпечте прохолодною зимівлею – вони повинні відпочити та набратися сил для бутонізації. Дерева та деревні кущі потребують сезонної обрізки. Це не тільки стимулює гілкування, але й дозволяє надати рослині цікавої форми.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Shopping Cart
Догори